Dopuszczalna zawartość sadzy w DPF

Niestety, na pytanie, ile gramów sadzy jest dopuszczalne w BMW DPF lub jakimkolwiek innym samochodzie z silnikiem diesla, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale…

Zapisz się na czyszczenie DPF

crystal-dpf-wroclaw

Powrót właściwości nowego filtra DPF/FAP/GPF/SCR

Filtry DPF, które zregenerowaliśmy, odzyskują do 99,8% parametrów fabrycznych. Jest to najlepsza alternatywa dla zakupu nowego filtra DPF

https://crystal-dpf.pl/panelka/post.php?post=2419&action=edit

Najnowsza hydrodynamiczna metoda czyszczenia filtrów DPF / FAP/GPF/SCR

Dobrze wykonany proces regeneracji gwarantuje 100% satysfakcji. Wysokie ciśnienie w urządzeniu, w połączeniu ze specjalnym składem chemicznym Xtontm DPF Cleaner, który już pracuje w temperaturze 38 C, skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia bez uszkodzenia ceramicznego elementu filtrującego.

Dpf-regeneracja-wroclaw

Czyszczenie filtra DPF/FAP/GPF/SCR

Gwarantujemy całkowite oczyszczenie filtra z cząstek PM10, PM25, a także z oleju, sadzy, popiołu i wszelkich zanieczyszczeń

Ile gramów sadzy jest dopuszczalnych dla silnika wysokoprężnego?

DPF-Przed-Po

Jest to licznik elektroniczny, który zlicza teoretyczną masę cząstek stałych wewnątrz filtra. Nie ma jednej normy, każdy samochód ma swój próg. Podamy przykład Audi Q7, gdzie:
40 g – wymagana aktywna regeneracja.
68 to granica, po osiągnięciu której nawet wymuszone spalanie nie rozpocznie się.
56 g – wartość, przy której kończy się wymuszone spalanie.
Resetowanie odczytów ma sens dopiero po płukaniu lub wymianie. Systemu nie da się oszukać tylko dlatego, że licznik sadzy nie jest jedyną wartością, która nim kieruje, a zatkany filtr cząstek stałych to nie tylko ograniczenie elektroniczne, ale także fizyczne (trudno się ulotnić gazy).

Dlaczego filtr cząstek stałych szybko się brudzi

Ta jednostka w szczególności nie lubi, gdy silnik pracuje w trybie nadmiernego zużycia paliwa. Definicja ta obejmuje wszystkie wycieczki po mieście, rozgrzewkę na biegu jałowym i jazdę z małą prędkością.

Częściej przeprowadzaj spalanie pasywne, tankuj paliwem wysokiej jakości, wlewaj olej do silników wysokoprężnych o niskiej zawartości popiołu, a wtedy “sadza” długo nie będzie o sobie przypominać.

diesel-filter DPF
https://crystal-dpf.pl

Naprawiamy, czyścimy, regenerujemy filtry DPF / FAP / SCR do wszystkich marek samochodów

Gdzie naprawić DPF/GPF/FAP

ul. Krzemieniecka 46c, 54-613 Wrocław
GODZ OTWARCIA:
PON-PT: 9:00 – 17:00
SOB 9:00 – 14:00
+48 794 470 909

Wpisz swój numer telefonu. Oddzwonimy.

Dopuszczalna zawartość sadzy w DPF na mapie