Czyszczenie katalizatora i filtra cząstek stałych. Dlaczego jest to potrzebne i jak poprawnie wykonać?

Głównym zadaniem firmy Crystal-DPF jest profesjonalne czyszczenie katalizatorów i filtrów DPF / FAP zainstalowanych we wszystkich środkach transportu: samochodach osobowych i motocyklach, samochodach ciężarowych, maszynach rolniczych ,maszynach specjalnych (drogowych i budowlanych), a także na jachtach i statkach z silnikiem diesla

Zapisz się na czyszczenie DPF

crystal-dpf-wroclaw

Powrót właściwości nowego filtra DPF/FAP/GPF/SCR

Filtry DPF, które zregenerowaliśmy, odzyskują do 99,8% parametrów fabrycznych. Jest to najlepsza alternatywa dla zakupu nowego filtra DPF

https://crystal-dpf.pl/panelka/post.php?post=2419&action=edit

Najnowsza hydrodynamiczna metoda czyszczenia filtrów DPF / FAP/GPF/SCR

Dobrze wykonany proces regeneracji gwarantuje 100% satysfakcji. Wysokie ciśnienie w urządzeniu, w połączeniu ze specjalnym składem chemicznym Xtontm DPF Cleaner, który już pracuje w temperaturze 38 C, skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia bez uszkodzenia ceramicznego elementu filtrującego.

Dpf-regeneracja-wroclaw

Czyszczenie filtra DPF/FAP/GPF/SCR

Gwarantujemy całkowite oczyszczenie filtra z cząstek PM10, PM25, a także z oleju, sadzy, popiołu i wszelkich zanieczyszczeń

Czyszczenie katalizatora i filtra cząstek stałych. Dlaczego jest to potrzebne i jak poprawnie wykonać?

Głównym zadaniem firmy Crystal-DPF jest profesjonalne czyszczenie katalizatorów oraz filtrów DPF/FAP/GPF/SCR  montowanych we wszystkich środkach transportu.
Wszystkie prace związane z czyszczeniem katalizatora i filtra cząstek stałych są wykonywane ściśle zgodnie z przepisami technicznymi. Standardowa procedura czyszczenia filtra DPF, w tym jego demontażu , mycia, instalacji w samochodzie i adaptacji, zajmuje jeden dzień roboczy. Jeśli klient przyniesie usunięty filtr, w trybie pilnym można go wyczyścić jakościowo w ciągu godziny. Wykwalifikowani specjaliści, którzy nie tylko wyczyszczą filtr DPF / FAP, ale także pomogą zrozumieć powody, dla których jest on zanieczyszczony powyżej normy. Diagnostyka komputerowa pozwala sprawdzić sprawność sond lambda i czujników ciśnienia, stan wtryskiwaczy paliwa i działanie układu regeneracji filtra.

Przed oczyszczeniem katalizator lub filtra DPF/FAP odbywa się jego oględzina za pomocą endoskopu i przeprowadza się testy w aparacie DPF MASTER FLASH PROFESSIONAL.czyszczenie-DPF
Na podstawie wszystkich otrzymanych informacji wnioskuje się o obecności problemów w samochodzie i proponuje się sposoby ich rozwiązania. Zawsze staramy się dostarczać Klientowi szczegółowy raport z wykonanej pracy, wyjaśniać, na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności i jak zapobiegać pojawianiu się takich problemów w przyszłości.

Uwaga !!! Oferujemy usługi, które nie wprowadzają zmian konstrukcyjnych w samochodach. Wszystkie systemy pozostają w stanie fabrycznym, zgodnie z wymaganiami norm producenta pojazdu.

Obecnie na rynku polskim istnieje wiele ofert czyszczenia katalizatorów i filtrów DPF / FAP.
Proszę być ostrożnym przy wyborze dostawcy tej usługi! Chęć oszczędzania bez zastanowienia się nad konsekwencjami może spowodować, że w rezultacie otrzymasz źle wyczyszczony lub uszkodzony filtr.
Korzystając z materiałów wideo i fotograficznych firmy Crystal-DPF do reklamowania swoich usług, niektóre “centra serwisowe” czyszczą filtr w sposób rzemieślniczy.
1. Katalizator i filtr cząstek stałych są moczone w cieczy z dodatkiem agresywnej chemii, co prowadzi do zniszczenia rozpylania 

Regeneracja katalizatorów CRYSTAL-DPF

metali szlachetnych na elemencie roboczym.
2. Ceramiczna część filtra jest wyjmowana z obudowy i płukana za pomocą myjki ciśnieniowej Kercher. Takie działania prowadzą do naruszenia porowatej struktury filtra.
3. Zamiast czyszczenia w filtrze DPF wierci się kilka otworów. W rezultacie system sterowania samochodu otrzymuje nieprawidłowe odczyty z czujników i nie działa poprawnie. Takiego filtra nie można już odzyskać i należy go zutylizować.
4. Wymuszona regeneracja filtra DPF jest wykonywana. Ta procedura ma sens tylko wtedy, gdy filtr jest zanieczyszczony nie więcej niż 15-25%. W przeciwnym razie efekt jego działania będzie krótkotrwały, a problem powróci w krótkim czasie.

Co powinno cię ostrzec przy wyborze dostawcy usługi czyszczenia DPF / FAP:

  • Proces czyszczenia usuniętego filtra trwa ponad godzinę w przypadku samochodu osobowego i ponad 2 godziny w przypadku samochodu ciężarowego;
  • Nie pozwalają na monitorowanie procesu;
  • Nie zapewniają wyników diagnostyki filtra przed i po myciu;
  • Na pytanie o gwarancję na procedurę odgradzają się ogólnymi zwrotami;
  • Oferują znaczną zniżkę bez wyjaśnień powodów ” hojności»;

Skorzystaj z usług centrum serwisowego Crystal-DPF, a będziesz mógł osobiście obserwować proces czyszczenia filtra!!! Jeśli nie masz takiej możliwości, na życzenie możesz uzyskać film o myciu filtra w urządzeniu DPF MASTER FLASH PROFESSIONAL. Procedura mycia w maszynie DPF MASTER FLASH PROFESSIONAL całkowicie naprawia filtr DPF/FAP, nie uszkadzając go.

Uwaga !!! Usunięcie filtra cząstek stałych jest” szorstką ” ingerencją w konstrukcję samochodu!
Kraje Europejskie przyjęły już prawo zabraniające usuwania filtra DPF / FAP i przeprogramowywania systemu sterowania samochodem. Naruszenie tego prawa grozi wysokimi karami zarówno dla właścicieli samochodów, jak i dla serwisów samochodowych wykonujących procedurę usuwania katalizatorów i filtrów cząstek stałych.czyszczenie scr wroclaw

Firmy motoryzacyjne inwestują ogromne pieniądze w poprawę jakości działania systemów redukcji szkodliwych składników spalin, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Ale niestety wielu właścicieli samochodów, czując się bezkarnie, nadal nieodpowiedzialnie traktuje ekologię i wycina katalizatory i filtry cząstek stałych w swoich samochodach.

Ważne!

Olej do silnika wysokoprężnego należy wybrać na podstawie cech nie tylko silnika, ale także filtra cząstek stałych, ponieważ bezpośrednio wpływa on na żywotność silnika. Oprócz smarów wpływ ma tryb pracy, a także jakość paliwa.

Gdzie naprawić DPF/GPF/FAP

ul. Krzemieniecka 46c, 54-613 Wrocław
GODZ OTWARCIA:
PON-PT: 9:00 – 17:00
SOB 9:00 – 14:00
+48 794 470 909

Wpisz swój numer telefonu. Oddzwonimy.

Naprawiamy, czyścimy, regenerujemy filtry DPF / FAP / SCR do wszystkich marek samochodów

Czyszczenie katalizatora i filtra cząstek stałych. Dlaczego jest to potrzebne i jak poprawnie wykonać? na mapie